USŁUGI:

Konsultacje psychologiczne online

Psychoterapia online

Konsultacje telefoniczne

 

Regulamin 

Polityka prywatności

Cennik i metody płatności

 

Znajdziesz nas na:

Poradnia Psychologiczna Online

Terapia Lęku Online

tel. 502 291 584

kontakt@totylkostrach.pl

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright © 2019- 2022 totylkostrach.pl

UMÓW wizytę ON-LINE lub Konsultację Telefoniczną 

04 grudnia 2021

 

Wybrane szkolenia dodatkowe

 

„Metafora w psychoterapii”

„Problemy psychologiczne osób chorych”

„Koncepcja pamięci – wybrane zagadnienia wnioski z praktyki psychologicznej”

„Zaburzenia metaboliczne u chorych psychicznie algorytmy postępowania”

„Ocena odpowiedzi na leczenie CHAD”

„Złośliwy zespół neuroleptyczny”

Przeciwdziałanie niepożądanym zachowaniom społecznym

Udzielanie wsparcia uczniowi i rodzinie w sytuacjach trudnych wychowawczo. Podstawowe narzędzia Dialogu Motywującego.

Komunikacja interpersonalna Rodzic –Nauczyciel - Uczeń w świetle rozwoju reformy edukacji

Program Nauki Zachowania

Organizacja systemu pomocy psychologiczno-pedagogicznej zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN z dnia 09.08.2017

Test drzewa Kocha- zastosowanie i interpretacja

Diagnoza neuropsychologiczna

„Piotrek Wiercipięta”- terapia dzieci nadpobudliwych psychoruchowo

„Piękny umysł i jego cień”- psychoterapia osób chorujących na schizofrenię

„ Siła źródła” - autohipnoza

„ Jak przerwać niemożliwe” – terapia uzależnień

„ Ericksonowski Genogram Przyszłości”

„Kiedy kłębią się chmury” – praca z pacjentem o zaburzonej osobowości

„Złoty kluczyk” – zasady terapii Miltona H. Ericksona

Terapia rodzin – cykl szkoleniowy

Wstęp do hipnozy ericksonowskiej cz.I

„Spotkanie, zasoby, proces” – kształcenie praktycznych umiejętności pomocy psychologicznej

„ Transowy taniec” – miłość, szacunek i negocjacje w terapii par

„ Podróż na Squaw Peak” – psychoterapia małżeństw i par

„Kiedy życie boli, kiedy życie cieszy” – psychoterapia depresji

„Mądrość mieszkająca w ciele”- psychoterapia zaburzeń psychosomatycznych u dorosłych

„Prosto w oczy” – psychoterapia zaburzeń lękowych

„Terapia osób wykorzystywanych seksualnie”

V European Congress of Ericksonian Hypnosis and Psychotherapy

 

 

Zadaniem terapeuty jest wywołanie zmiany przez bezpośrednie lub pośrednie uruchamianie zasobów tkwiących w ludziach i relacjach między nimi. Skutecznym środkiem wywoływania zmian jest podkreślanie pozytywnych aspektów relacji i silnych stron klienta, dokonywanie zmian małymi krokami, wydobycie, a później rozwinięcie właściwego dla danego człowieka stylu wrażliwości, rozpoznanie jego ograniczeń i otworzenie dostępu do konstruktywnych aspektów nieświadomości.

Zmiana uzyskiwana jest dzięki zaangażowaniu klienta w działanie, niezależnie od zrozumienia i wglądu tak, by wykorzystując własne doświadczenie sformułował pozytywny cel, koncentrował się na rozwiązaniach i możliwościach, zwiększając tym samym własną wrażliwość, ekspresję i plastyczność.

JAKIE CELE MOGĄ ZOSTAĆ DZIĘKI TERAPII ZREALIZOWANE?

 

Wykonuję swoją pracę terapeutyczną z lękiem w nurcie ericksonowskim, w którym jednym z narzędzi oddziaływań terapeutycznych może być również hipnoza. Klienci często w trakcie trwania terapii korzystają w razie potrzeb z doświadczenia hipnozy ericksonowskiej, która jest formą transu naturalistycznego tzn. osoba bierze aktywny udział w procesie hipnotycznym, nie jest jakby całkowicie zależna od prowadzenia przez terapeutę.

Hipnoza ericksonowska promująca kreatywny udział klienta, jest przydatna, gdyż osoba może przypisać również sobie powodzenie efektów hipnozy. Klienci często korzystają z doświadczenia transowego, gdyż trans uwalnia od wysiłku na poziomie świadomym.

Terapeuta terapii lęku jest zorientowany na przyszłość, w kierunku twórczego przeorganizowania reakcji klienta tak, by zoptymalizować rozwój i wzrost. Jest aktywny, odpowiedzialny za rozpoznanie i rozwijanie unikalności klienta oraz za stworzenie warunków zmiany i motywowanie do niej. Służy do tego zarówno czynienie pozytywnych założeń co do istnienia pozytywnych stron, jaki i spożytkowanie wszystkiego, co wnosi klient, a również stosowanie humoru, paradoksu i wielu technik niedyrektywnych, jak choćby przypowieści i metafory.

Dodatkowo w pracy z lękiem wykorzystywane są techniki relaksacji i medytacji terapeutycznej polegające na rozluźnianiu kolejnych grup mięśniowych w określonym porządku, na wzbudzaniu poczucia ciepła i ciężkości w różnych częściach ciała za pomocą stwierdzeń opisujących ten stan. Kontrolowanie umysłu z uważnością, skupienie się na tu i teraz to pełne zaangażowanie w to co się dzieje w danym miejscu i momencie, wsłuchiwanie się w dźwięki, obrazy, uruchamianie zmysłów, niekoncentrowanie się na przeszłości może spowodować obniżenie i uwolnienie z poczucia lęku.

Korzyści w skrócie:

„Odstresowanie”, relaks, uspokojenie umysłu, odpoczynek, rozluźnienie napięć w mięśniach, zwolnienie tempa, odzyskanie sił witalnych, uwolnienie emocji, poprawa jakości snu, uzyskanie dobrej kondycji psychofizycznej, krok w stronę samopoznania, pobycia ze sobą, samorozwoju oraz wiele innych indywidualnych korzyści związanych z osobistymi sprawami. 

NA CZYM POLEGA TERAPIA LĘKU? CO JEST TEMATEM KONSULTACJI/TERAPII? JAK TO POMAGA?

 

Spotkania odbywają się raz w tygodniu indywidualne jak i dla par. Sesja trwa około 50 minut. W terapii w której nurcie pracuję jest niezwykle istotne, by odbywała się regularnie, ma to ogromny wpływ na efekty terapeutyczne oraz długość trwania terapii. Jeżeli pracujemy nad problemem systematyczne i zaangażowaniem, motywacją, to o wiele szybciej zostaną zauważone już pierwsze zmiany, terapia którą prowadzę z założenia jest krótkoterminowa, co oznacza, że już po kilku sesjach osoba odczuwa różnicę w samopoczuciu, objawach, sposobie patrzenia na wiele spraw. Oczywiście jeżeli nie następuje właściwe dostrojenie do procesu terapii, czyli nie obserwuje się podążania za terapeutą, czy brak cierpliwości oraz zaufania wobec jego metod pracy, to nie należy spodziewać się szybkich rozwiązań.

Terapia ericksonowska jest dostosowana indywidualnie do każdej osoby, co znaczy, że zmiany zachodzą bardzo różnie w zależności od wielu czynników związanych z daną osobą, nie należy zatem porównywać się w szybkości oddziaływań terapeutycznych z innymi.

Terapia trwa do czasu uzyskania pożądanego celu terapii, tzn. jeżeli chcemy zminimalizować, a następnie pozbyć się objawu np. lęku, to terapia kończy się, gdy tak się stanie.

Natomiast zazwyczaj po uzyskaniu określonego celu w trakcie terapii następnie pojawia się kolejny, inny cel do pracy i wtedy można kontynuować pracę terapeutyczną nad nowym celem. Czyli najkrócej ujmując terapia jest krótkoterminowa ponieważ zmiany zachodzą w dosyć krótkim czasie, gdy jest nawiązana współpraca z terapeutą i terapia zarówno może być długoterminowa czyli rozłożona w czasie nawet na kilka lat jeżeli zachodzi taka potrzeba. W przypadku, gdy sesje nie odbywają się regularnie nie można mówić o psychoterapii, są to wtedy raczej jednorazowe konsultacje psychologiczne o adekwatnej skuteczności do czasu ich trwania.

JAKA JEST ZAZWYCZAJ CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ? JAKA JEST DŁUGOŚĆ TERAPII?

 

Preferowany model pracy psychoterapeutycznej, to podejście Ericksonowskie - nastawienie na wywoływanie zmiany przez uruchomienie zasobów tkwiących w człowieku, rozpoznanie jego ograniczeń i otworzenie dostępu do konstruktywnych aspektów nieświadomości, zorientowanie na przyszłość w celu twórczego przeorganizowania reakcji. Kieruję się zasadą, że każda jednostka jest niepowtarzalna i że o efektywności terapii decyduje dostosowanie strategii postępowania do specyfiki problemu. W swojej pracy uwzględniam również elementy terapii systemowej.

Jestem gotowa pracować z każdą osobą i problemem ponieważ nurt ericksonowski i systemowy umożliwia umiejętności rozpoznania indywidualności klienta.

Prowadzę w razie potrzeby w trakcie sesji wizualizacje z autohipnozą, która polega na podążaniu wyobraźnią za słowami prowadzącego, który puszcza wodze wyobraźni i zaprasza do krainy relaksu, spełniania celów, realizacji planów na przyszłość, lub uwolnienia od dyskomfortu, bólu, napięcia, lęku.

Pracuję w ujęciu holistycznym, czyli całościowym to znaczy, że dzięki przyjrzeniu się emocjom, ciału i umysłowi uzyskasz odpowiedzi na pytania „czym karmić” umysł, by żył w zgodzie z Twoim ciałem, prowadzę zatem w trakcie trwania sesji dodatkowo relaksacje i medytacje terapeutyczne dzięki którym nauczysz się jak się zrelaksować i wyciszyć oddech, spowolnić pracę serca. Będziesz mógł/mogła kontynuować te metody samodzielnie w domu oraz w codziennych sytuacjach. Poznasz techniki, które posłużą twojemu ciału i umysłowi. Zadbaj o Swoje ciało i umysł, a odwdzięczą się harmonijnym zdrowiem i samopoczuciem.

JAK PRACUJĘ? (TECHNIKI PRACY) Z JAKICH NURTÓW KORZYSTAM?

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

 

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Warcie
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego w Warcie
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Euromed Zd- Wola
 • Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi – Poradnia Zdrowia Psychicznego „Lniana” oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego „ Aleksandrowska”
 • Szpital Psychiatryczny im. J. Babińskiego w Łodzi - Oddział Psychiatrii Sądowej
 • Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli
 • Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Zd-Wola
 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa nr 7 i 12 w Zduńskiej Woli
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego w Łasku
 • Ośrodek dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w Zduńskiej Woli
 • Prywatny gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny w Łodzi i Zduńskiej Woli, aktualnie online –Terapia umysłu i ciała
 • Prywatny gabinet Jogi i medytacji, aktualnie online – Joga w sieci.

EDUKACJA

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu kierunek: psychologia, specjalność: psychologia kliniczna.
 • Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi – całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii.
 • 280 godzin superwizji grupowej w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi (superwizor: Krzysztof Klajs- Dyrektor Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Łodzi, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przewodniczący International Society of Hypnosis and Psychotherapy.)
 • 200 godzin psychoterapii indywidualnej u psychoterapeuty z certyfikatem PTP.
 • Wyższa Szkoła Pedagogiczno-Techniczna w Koninie - studia podyplomowe: przygotowanie pedagogiczne oraz oligofrenopedagogika.
 • Stopień nauczyciela kontraktowego wydany przez Ministerstwo Edukacji
 • Nauczyciel Jogi i medytacji Satyananda Yoga (Satyananda Yoga Academy Europe)

 

PSYCHOLOG PSYCHOTERAPEUTA PEDAGOG NAUCZYCIEL RELAKSACJI I MEDYTACJI

Łączę pracę z pasją, od 11 lat pracuję z osobami doświadczającymi różnych typów lęku oraz zaburzeń, aktualnie z osobami dorosłymi i parami. Dzięki psychoterapii pomagam ludziom spożytkować własne wspomnienia i potencjał życiowy, aby mogli osiągnąć cele i uwolnić się od poczucia lęku, by móc w pełni żyć w radości i poczuciu spełnienia. Lęk może stać się Twoim sprzymierzeńcem i najlepszym nauczycielem dzięki procesowi psychoterapii w którym uczysz się jak się z nim zaprzyjaźnić.

Psychoterapia może sprawić by z nieprzyjemnego i trudnego doświadczenia lęku nauczyć się korzystać tak, aby czuć się dobrze i mieć kontrolę nad swoim życiem. Najlepszy jest ten czas, który mamy przed sobą, a życie może być pełne radości, szczęścia i spełnienia, jednak by tak się stało potrzebny jest regularny proces psychoterapii i świadomość tego jak podążać w zdrowym i prawidłowym kierunku bez obaw.

Jeżeli ze słowa Lęk zabierzemy polski znak Ę a pozostawimy E pojawia się słowo LEK. Pomyśl nawet w najtrudniejszej sytuacji, że lęk który aktualnie odczuwasz dzięki psychoterapii może stać się Lekiem czyli uzdrowieniem, gdy już będziesz wiedzieć jak spożytkować go prawidłowo i pozytywnie.

Z nawet najtrudniejszej sytuacji możliwe jest wyjście i rozwiązanie, by zacząć psychoterapię potrzebna jest nadzieja, motywacja i zaangażowanie w to, że tak się stanie. Jestem również nauczycielem Jogi i medytacji, prowadzę w trakcie trwania terapii sesje relaksacyjne oraz medytacje – które są technikami wspierającymi rozwój osobowy i wpływają korzystnie na układ nerwowy, między innymi poprzez wyciszenie emocji, napięcia nerwowego, uwolnienie od lęku, objawów obsesyjno-kompulsywnych, obniżenie niepokoju, poszerzenie wiedzy i świadomości o sobie oraz nabycie umiejętności spowolnienia oddechu podczas ataków paniki.

Sama nadal rozwijam się i systematycznie szkolę, prawie każdego dnia wykorzystuję w swojej codzienności nabytą wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Praktykuję medytację, oddycham według znanych mi metod, poddaję kontroli swój umysł z uważnością na swoje ciało, również biorę udział w codziennych sesjach relaksacji. Chętnie podzielę się tym, czego sama do tej pory doświadczyłam.

 

mgr Agnieszka Janczewska

PSYCHOLOG PSYCHOTERAPEUTA

WRóĆ

JAKIE LĘKI?

zaburzenia lękowe z atakami paniki

zaburzenia lękowe uogólnione

zaburzenia lękowo-depresyjne

fobia społeczna i inne fobie

zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

zaburzenia somatyzacyjne, hipochondryczne, autonomiczne pod postacią somatyczną

zaburzenia stresu pourazowego

lęk w kryzysach życiowych tj. rozwód, rozstanie, strata, problemy małżeńskie

wszelkie inne lęki

 

"Największy błąd w leczeniu ciała ludzkiego polega na tym, że lekarze nie znają całości. Żadna
Dzisiaj jestem szczęśliwy, że obudziłem się, żyję, mam cenne ludzkie życie, nie zamierzam go zmarnować.
Medytacja terapeutyczna jest formą wycofania zmysłów do wewnątrz, wyciszenia ciała i umysłu, co wpływa bezpośrednio
Hipnoza Ericksonowska jest formą transu naturalistycznego tzn. osoba bierze aktywny udział w procesie hipnotycznym i
Oddech jest najważniejszą czynnością przebiegającą w ciele ludzkim, zaopatruje wszystkie narządy i organy oraz zapewnia
Relaksacja (Yoga Nidra) Ulga w cierpieniu z powodu stanów lęku i niepokoju Relaksacja oddechu Relaksacja
Nurt terapeutyczny w którym się szkoliłam przez ponad jedenaście lat swojej edukacji, to terapia ericksonowska.
„Banie się”, czyli strach jest uwarunkowany biologicznie i ewolucyjnie. W różnego typu sytuacjach zagrażających życiu
Czas i cisza, to dziś najbardziej luksusowe dobra! (cyt. Tom Ford) W książce pod tytułem
Strach przed okazywaniem emocji często towarzyszy osobom zmagającym się z objawami lękowymi, nerwicowymi, psychosomatycznymi. Jest

ARTYKUŁY TEGO PSYCHOLOGA

AGNIESZKA JANCZEWSKA

"Nie leczymy chorób, lecz ludzi cierpiących na choroby."

Arystoteles

UMÓW wizytę ON-LINE lub

Konsultację Telefoniczną