Usługi:

Konsultacje psychologiczne online

Psychoterapia online

Konsultacje telefoniczne

 

 

 

Regulamin 

Polityka prywatności

Cennik i metody płatności

Poradnia Psychologiczna Online

tel. 502 291 584

kontakt@totylkostrach.pl

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

UMÓW wizytę ON-LINE lub Konsultację Telefoniczną 

Copyright © 2019- 2021 totylkostrach.pl

kiedy psychoterapia online

Jest to cykl 50 min. spotkań polegających  na rozmowie terapeutycznej, a także wykorzystaniu innych technik terapeutycznych. Na rozmowę terapeutyczną jaką prowadzę składa się szereg specyficznych pytań- wypracowanych dzięki własnym doświadczeniom i wynikających z systemowego sposobu myślenia- nurt terapeutyczny w którym się szkoliłam. Charakter tej rozmowy zaprasza do refleksji, dystansu do lęku i innych objawów zaburzeń nerwicowych, zachęca do zmiany niefunkcjonalnego, niekorzystnego sposobu myślenia, a także pozwala wyzwolić potencjał i zasoby, które będą wspierać wyjście z kryzysu. Oczywiście niebagatelną rolę jak to w każdej terapii, odgrywają też zrozumienie, akceptacja i wsparcie.

Inne wybierane w zależności od potrzeb techniki pracy to m. in.  konferencja z częściami siebie, eksternalizacja i personifikacja problemu, praca z symbolami, metafory ustawienia rodzinne, genogram. Zdarza się, że proponuję aktywność też między sesjami: w postaci pytań do przemyślenia, samoobserwacji w pewnym określonym zakresie lub jakiś działań do wykonania.

Wstępem do psychoterapii może być konsultacja psychologiczna, która służy ustaleniu możliwości i oczekiwań w stosunku do dalszej  współpracy m.in. zbierane są pierwsze informacje na temat okoliczności dotyczących lęku.

4. Na czym polega psychoterapia online?

Wiele osób doświadczając objawów lękowych zaczyna walczyć z tymi objawami, spodziewając się, że jeśli nie będzie odczuwało już lęku, to ich życie wróci do dawnej "normy". Pojawienie się lęku jest informacją od naszego organizmu o konieczności wprowadzenia w życie pewnych zmian. Zmiany te są związane najczęściej z ustaleniem priorytetów życiowych, zmianami w zakresie sposobu myślenia na taki, który będzie dla nas bardziej użyteczny i poprawi jakość naszego życia. Jeśli skupimy nasze wysiłki się na tym by "pokonać lęk" i będziemy jedynie walczyć objawami często dzieje się wówczas tak, że objawy utrzymują się na stałym poziomie lub nawet pogłębiają się. To tak jakby w przypadku choroby somatycznej, lekami przeciwgorączkowymi zbijać temperaturę bez wdrażania leczenia i działań, które zajmą się odpowiednio chorującym organem lub inną przyczyną rozwijającej się choroby. W przypadku lęku nie mamy do czynienia z chorobą, a z kryzysem. Kryzysy na drodze życiowej człowieka są nieuniknione i nierozerwalne z jego drogą i rozwojem. Kryzys wiąże się z zaistnieniem zmian, przejściem z jednego etapu w drugi, bez kryzysu nie byłoby rozwoju i korzystnych dla nas zmian. Ignorowanie istniejącego kryzysu, który objawia się m.in. wysokim poziomem lęku to jak ignorowanie alarmu w sytuacji pożaru. Jeśli zatem nie skupimy swoich działań i zaangażowania na poprawie naszej jakości życia aby wyjść z sytuacji kryzysowej, a zajmiemy się walką z objawami zaburzeń lękowych, usiłując usunąć z naszego życia lęk to tak jakbyśmy w sytuacji tego wspomnianego wyżej pożaru usiłowali wyłączyć alarm zamiast gasić ten pożar...Jak zatem widać, to co ma się zadziać z udziałem terapii lęku to obniżenie się poziomu lęku w związku z wprowadzonymi zmianami. Zmiany te powinny będą dla każdego inne tzn. adekwatne do aktualnych potrzeb i sytuacji psychologicznej. Ten efekt końcowy może dla każdego oznaczać coś innego i w różnym czasie może być zrealizowany. Odpowiedź na pytanie jak długo trwa psychoterapia znajdziesz w pytaniu 1.

3. Kiedy można spodziewać się efektu końcowego?

Odpowiem jak w poprzednim pytaniu: zazwyczaj (szczególnie pierwsze kilka spotkań) odbywa się w odstępach cotygodniowych, a następnie w odstępach dwóch tygodni. W zależności od potrzeb częstotliwość jest ustalana wg uznania, gotowości do poruszania pewnych tematów. Jednak na każdym etapie Państwo sami decydują jak często chcą się spotykać by czuć się z tym bezpiecznie i komfortowo.

2. Jak często odbywają się spotkania?

Przeciętnie może to być od kilku do kilkunastu spotkań. Jednak nie prowadzę takich statystyk. Czasem pomocne może się okazać nawet jedno spotkanie- wystarczy, że ktoś odnajdzie swój kierunek albo upewni się w czymś i już może przynieść to pewne odczuwalne efekty. Jednak czasem tak jest, że terapia przeciąga się w czasie do roku lub ponad. Każdy z nas jest inny, ma inny pomysł na swoje życie. Często jesteśmy uwikłani, uwięzieni w swoich przekonaniach, bezużytecznych ideach, które niepotrzebnie ściągają nasze życie na tory, na których znaleźć się nie chcemy, na takie które nam nie służą. Wszystko to zależy również od tego ile rozmów trzeba podjąć, ile tematów życiowych poddać refleksji by poprawić jakość życia i dokonać zmian, które przywrócą równowagę.

Zależne jest to również od tego jakich zmian oczekujemy. Czy jest potrzeba wrócić do przeszłości i uporać się z czymś co było? Czy też koncentrujemy się na tym co jest w chwili obecnej, bo jest wewnętrzny konflikt, jakieś rozdarcie i nie można iść do przodu, na przykład o czymś zdecydować. A może nie jesteśmy zadowoleni ze swojego życia albo to jak ktoś postępował w życiu dotychczas nie sprawdza się, konieczna jest zmiana priorytetów życiowych albo sposobu myślenia na taki, który będzie dla nas bardziej korzystny i będzie się lepiej sprawdzał w dokonywanych wyborach życiowych. 

1. Jak długo trwa psychoterapia online?

FAQ- pomoc psychologa

i psychoterapia lęku online.

UMÓW wizytę ON-LINE lub

Konsultację Telefoniczną